I've been busy this week which is why I have been a little scarce. With Molly moving into Lily's room in the next few months I am gradually preparing. This week we've been going to IKEA and buying bunkbeds and shelving.
Molly loves tents. Unfortunately there is no room for an extra tent. As usual I like to try to have my cake and eat it to. So I've been buying material for this (see pic to left).
The tent alone costs $200. The bed and the tent costs over $1000. But I think I can recreate this look and make it better in some ways.
I'll show you the final look when I'm finished. Wish me luck.